0850 307 84 74
Kategoriler
Anne & Bebek

Hakkımızda


Mevcut iktisat literatürü içerisinde pek çok elektronik ticaret (e-ticaret) tanımı bulunmaktadır. Bu tanımlar arasında ‘geniş’ olarak bilinen e-ticaret tanımına göre, “elektronik ticaret, ürün veya hizmetlerin, bilgisayar işlem ağı ortamında, işletmeler, bireyler, hükümetler ve diğer kamu veya özel kuruluşlar arasındaki alım satımının gerçekleştiği elektronik işlemlerdir” …. Öte yandan e-ticareti “mal ve hizmetlerin üretim, reklâm, satış ve dağıtımlarının telekomünikasyon ağı üzerinden yapılması” olarak tanımlayan daha ‘özgül’ açıklamalar da mevcuttur. E-ticareti ürün ve hizmetlerin reklam ve satışının internet üzerinde yapılmasını vurgulayan özgül yaklaşım, çalışmanın kapsamı açısından, kullanılması daha uygun bir tanım olarak da bilinir...

 Türkiye’de e-Ticaret uygulamalarına imkân sağlayacak olan internet altyapısı 12 Nisan 1993’te hizmete açılmıştır. Ancak internetin Türkiye’de ticari kuruluşlar ve hane halkları gibi geniş kitlelere ulaşması, Türk Telekom’un internetten ticari kuruluşların ve internet servis sağlayıcılarının yararlanmasını sağlayacak olan, TURNET projesi ile 1996 yılının Ağustos ayında mümkün olmuştur (Milliyet, 1996: 9). TURNET’in, ikisi İstanbul’dan diğeri Ankara’dan üç hattından ticari olarak yararlanan internet servis sağlayıcı şirketlerin sayısı Ekim 1997 ayına gelindiğinde seksene ulaşmış ve bu yıllarda ortaya çıkan şirketler internet hizmetini üçüncü kişilere belirledikleri fiyatlardan satmaya başlamışlardır.

 1997 ortalarından itibaren dünyadaki kullanıma paralel olarak, internet ve ticaret olgusu Türkiye’de de popüler olmaya başlamış ve birçok banka, müşterilerine internet üzerinden kişisel bankacılık servisi vermeye başlamıştır. Öte yandan, 1996 sonlarından itibaren birçok günlük gazete ve dergi internet üzerinden yayımlanmaya ve 1997 sonlarına doğru, deneme amaçlı da olsa, bazı popüler alışveriş merkezleri internet üzerinden alışveriş imkanlarını yavaş yavaş müşterilerine açmaya başlamıştır. Yine aynı yıllarda internet bağlantı hızının düşük olmasına rağmen internet üzerinden radyo ve televizyon yayımcılığı popüler olmaya başlamıştır.

 2004 yılının ilk ayları itibariyle Türkiye’de 44 ilde ADSL (Asimetrik Sayısal Abone Hattı) şebekesinin kurulmuş, böylece ülke içerisinde sıradan telefon hatları üzerinden geniş bant internet erişimi sağlanarak daha yüksek hızda internet erişimi sağlanmaya başlamıştır. Artan internet hızıyla birlikte Türkiye’de yeni bir müşteri portföyü oluşmuş, bu müşteri portföyü de ticari pazarın sürekli değişikliklere açık olmasını sağlamıştır. Web sayfalarının bu hızlı değişim ihtiyacını karşılaması ve yoğun olarak kullanılmaya başlanmasıyla beraber internet Türkiye’de de etkin bir ticaret aracı haline gelmiştir.

 2010 yılsonu itibariyle Türkiye’deki tüm e-ticaret uygulamalarının hacmi %68’lik büyümeyle 15 milyar 200 milyon Türk Lirası seviyesine ulaşmış, böylece Türkiye dünyanın en çabuk büyüyen ikinci e-ticaret pazarı haline gelmiştir (Güngör, 2013: 8-9). Bu miktarın 10 milyar 640 milyon Türk Liralık kısmı ise nihai tüketici ile yapılan B2C eticaret türü ile gerçekleşmiştir.

 2020 yılında Kurulan Firmamız ile e-ticaret sektöründeki güvenilir alışverişin adresi olmak, müşteri odaklı çalışmak, sürekli güncellenen yeniliklerle tercih edilen olmakta kararlıyız.

Misyonumuz

Ürün ve hizmet kalitemizi sürekli geliştirerek müşteri talep ve beklentilerini en üst seviyede karşılamak, Güçlü bir iletişim ile tüketicimizle aramızda güven bağı oluşturmak ve müşteri sadakatini sağlamak, Satışlarımız ile büyüyerek en çok tercih edilen Alışveriş Mağazası olmak, rekabet gücümüzü, müşteri güveni kazanma ile sürekli ve kaliteli ürün gönderimini arttırmak.

Vizyonumuz

 Firmamızın ulusal pazarda etkinliğini ve verimliliğini arttırmak amacıyla kendi uzmanlık alanımızda kendi yöntemlerini sürekli geliştiren, sektörün öncülüğünü yapan, Türkiye´nin her şeyden önce ve ilk olarak güvenilir ve saygın kuruluşu olmak.
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.